Akademia Przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

Kolejna XVI już edycja projektu Akademia Przedsiębiorczości rusza od października 2016 r.

Zgłoszenia do programu można dokonać poprzez wypełnienie elektronicznej ankiety w terminie do 10 października 2016 r.

Szanowni Państwo,
Każdy kolejny rok realizacji projektu "Akademia Przedsiębiorczości" przynosi nowe doświadczenia oraz cenne informacje.
Każdy kolejny rok daje nam nadzieje, że uzyskamy lepsze rozwiązania i lepsze narzędzia w zakresie edukacji przedsiębiorczości.
Dlatego kolejna - jedenasta już - edycja "Akademii Przedsiębiorczości" przybiera nową, lepszą formę. Dzięki niej zarówno nauczyciele jak i uczniowie będą mieli jeszcze większy wpływ na sam projekt, przez co będą mogli z niego jeszcze lepiej korzystać.
"Akademia Przedsiębiorczości" jest projektem realizowanym dla Was, dlatego tak bardzo zależy nam, aby był dostosowany do Waszych oczekiwań. Właśnie dlatego wszystkie zmiany są wyrazem chęci zaspokojenia Państwa potrzeb i przede wszystkim umożliwienia Wam jeszcze większego wpływu na przebieg procesu uczenia się oraz nauczania.
"Akademia Przedsiębiorczości" jest projektem elastycznym, który ma na celu przede wszystkim jak najlepsze dostosowanie się do zmian i realiów dnia dzisiejszego. Kolejne działania mające na celu ciągły rozwój projektu oraz podnoszenie jego atrakcyjności podejmowane są ponieważ wierzymy, że nauczyciele i uczniowie będą w stanie w jeszcze większym stopniu, realizując jego założenia, rozwijać jego potencjał i dostosowywać go do własnych, indywidualnych potrzeb.
Wierzymy, że zaproponowane przez nas zmiany spotkają się z Państwa przychylnością oraz uprzyjemnią pracę i rozrywkę w ramach "Akademii Przedsiębiorczości".

Tekst Regulaminu aktualnej edycji znajdziecie Państwo tutaj.

Szersze informacje o bieżącej edycji programu.

Czym jest Akademia Przedsiębiorczości?

Akademia Przedsiębiorczości jest autorskim programem edukacyjnym stworzonym przez Federację MSP - Fundację (poprzednio: Fundacja Komandor). Jest to kurs przedsiębiorczości, który Federacja udostępnia bezpłatnie przede wszystkim gimnazjom z całej Polski.

Projekt Federacji to kurs przedsiębiorczości, który nie tylko pozwala zdobyć niezbędną wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, marketingu czy prowadzenia działalności gospodarczej, ale także umożliwia jej wykorzystanie w praktyce, tworząc i rozwijając wirtualne miniprzedsiębiorstwo.

W trakcie trwania programu zapraszamy również do aktywnego uczestnictwa w konkursach. W ten sposób uczniowie mają szansę wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności oraz zdobycia nagród w konkursie na najlepsze logo (pierwszy konkurs) oraz na najlepszą stronę internetową miniprzedsiębiorstwa (drugi konkurs). Nagrody rzeczowe otrzymają zarówno autorzy zwycięskich prac jak i internauci biorący udział w głosowaniu.

Wszystkim uczestnikom projektu życzymy samych sukcesów!!!

Akademia Przedsiębiorczości to program bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych dla gimnazjalistów, który umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Logo Pakietu Wrześniowego
Przewodnikiem, oprowadzającym uczestników zajęć po świecie biznesu jest ich wirtualny rówieśnik - Kamil Nowak. Przygody Kamila i jego rodziny są punktem wyjściowym do objaśniania młodym ludziom zjawisk i zdarzeń gospodarczych.

Akcje i atrakcje

"Młodzi przedsiębiorcy" mają możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskich konkursach nagradzanych przez Fundację.

Najlepsze miniprzedsiębiorstwa wezmą udział w akcji Dzień Dziecka - przedsiębiorcy gimnazjalistom i na jeden dzień zamienią się miejscami z pracownikami firm. Będą mogli sprawdzić jak wygląda praca w rzeczywistym przedsiębiorstwie.

Koordynacja programu i opieka nad miniprzedsiebiorstwem

Nad praca grupy uczniów czuwa nauczyciel przeszkolony przez Fundację. Szkołom, realizującym program zapewniamy bezpłatnie:

Przez cały czas trwania programu nasze oprogramowanie do komunikacji i zarządzania projektem pozwala na bezpośredni kontakt koordynatorów (pracowników Fundacji) z opiekunami w gimnazjach. Dzięki temu postępy miniprzedsiębiorstw są monitorowane na bieżąco i uczestnicy programu mogą w każdej chwili liczyć na pomoc ze strony koordynatora, ekspertów z różnych dziedzin czy rady nauczycieli, którzy w programie uczestniczą kolejny raz.

Patronaty:
Więcej informacji znajdziecie Państwo na tej stronie

Regulamin programu:
Więcej informacji znajdziecie Państwo na tej stronie

Data ostatniej modyfikacji: 01.01.1970 01:00

Fundacja Komandor
ul. Powstańców Śląskich 5
01-381 Warszawa
tel. +48 22 666 22 88

Nr rachunku bankowego: 55 1060 0076 0000 3200 0109 0092
NIP: 522-25-69-329
Regon: 016374521
KRS: 0000119823
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział KRS

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego
Nr rachunku 1%: 12 1060 0076 0000 3300 0038 5433

Strona www Fundacji Komandor: www.fundacja.komandor.pl

Strona www firmy Komandor: www.komandor.pl